ENERGIA SŁONECZNA

Energia Słońca to odnawialne źródło energii. To bardzo ekologiczny sposób na pozyskiwanie energii, w żaden sposób bowiem nie przyczynia się do degradacji środowiska.
Promieniowanie słoneczne to niewątpliwie przyszłość światowej energetyki. Obecnie nie jest to technologia doskonała, niestety używane dziś ogniwa fotowoltaiczne nie są wystarczająco efektywne. Prowadzi się prace nad nowymi metodami zamieniania energii Słońca na energię elektryczną, takimi badaniami zajmuje się New Jersey Institute ofTechnology pragnąc zastąpić klasyczne ogniwa krzemowe ogniwami polimerycznymi. Póki co elektrownie słoneczne stosowane są najczęściej w miejscach trudno dostępnych, gdzie nieopłacalne jest budowanie konwencjonalnych sieci elektrycznych. Elektrownie słoneczne są w stanie zasilić w energię elektryczną niewielkie miejscowości i pojedyncze gospodarstwa domowe. Największą elektrownią solarną mogą się pochwalić Portugalczycy, obiekt rozłożony jest na obszarze 112 hektarach powierzchni i zasila blisko 21 tysięcy domostw.
Energia słoneczna jest niewyczerpanym źródłem energii, dopóki tylko będzie Słońce świeciło (promieniowało), tak długo będziemy mogli jego światło zamieniać na energię elektryczną.
Kreator www - przetestuj za darmo